Duszpasterze

Proboszcz:

ks. Marcin Jałoszyński od 01.07.2018

 

 

Chronologiczny spis księży pracujących w gułtowskiej parafii:

  • 1408 r. Ks. Klemens – proboszcz
  • 1451 r. Ks. Tomislaw R. – probosz
  • 1504–1507 Ks. Jakub z Obornik Wedelicjusz – proboszcz
  • 1737–1794 Ks. Antoni Patrzykowski – proboszcz
  • 1794–1821 Ks. Jakub Portasiewicz – proboszcz
  • 1823–1826 Ks. Ludwik Warszewski – proboszcz
  • 1827–1833 Ks. Jakub Gagacki – proboszcz
  • 1835–1858 Ks. Ambroży Wilkoński – proboszcz
  • 1858–1911 Ks. Aleksander Dydyński h. Gozdawa – proboszcz
  • 15.02.1911–14.10.1916 Ks. Czesław Sobiech – administrator
  • 15.10.1916–1941 Ks. Tadeusz Cegiel – proboszcz
  • 1945–01.11.1946 Ks. Antoni Kaczmarek – administrator
  • 2.11.1946–11.07.1955 Ks. Franciszek Adamczewski – proboszcz
  • 12.07.1955–01.09.1958 Ks. Tadeusz Pilarczyk – administrator
  • 02.09.1958–1964 Ks. Marian Korcz – proboszcz
  • 1964–01.10.1975 Ks. Zygmunt Koper – proboszcz
  • 02.10.1975–31.08.1986 Ks. Roman Biały – proboszcz
  • 01.09.1986–30.06.1989 Ks. Andrzej Szczepaniak – proboszcz
  • 01.07.1989-13.03.1999 Ks. Marian Dominiczak – proboszcz
  • 01.04.1999–30.05.2018 Ks. Edmund Jaworski – proboszcz