Pożegnanie ks. Marcina

Decyzją Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego proboszcz naszej parafii ks. mgr Marcin Jałoszyński został mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina w Wilkowicach.
6 listopada parafianie pożegnali ks. Marcina, dziękując mu za cztery lata posługi w Gułtowach.
Poniżej słowa pożegnania od Proboszcza.


Czcigodni Parafianie. Moi Drodzy!


Cztery lata, cztery miesiące i kilka dni otrzymałem w darze od Pana Boga, abym mógł pośród Was żyć, modlić się i sprawować sakramenty święte. Dziękuję Panu za ten dar, a jeśli choć odrobinę poprzez moją posługę czujecie się bliżej Niego, to tym bardziej Bogu chwała i dzięki! Bardzo się cieszę, że wśród Was mogłem przeżywać Nawiedzenie Matki Bożej – wydarzenie, w którym na dobrą sprawę człowiek uczestniczy raz w życiu.
Dziękuję Wam za wielką życzliwość jaką od samego początku mnie obdarzyliście. Dziękuję za każde dobre słowo, za Waszą modlitwę i świadectwo życia, które było dla mnie umocnieniem. Dziękuję za Wasze otwarte serca, za to, że zawsze mogłem na Was liczyć. Nie chcę wymieniać nikogo z imienia, bo zawsze mógłbym w natłoku myśli i emocji kogoś pominąć. Dziękuję, że troszczyliście się zarówno o mojego ducha jak i moje ciało (szczególnie żołądek).
W 2018 roku dostaliście nieopierzonego, świeżutkiego proboszcza. Dziś mam świadomość, że dzięki Waszej obecności w moim życiu stałem się przez ten czas lepszym człowiekiem i lepszym księdzem.
Świadom jestem swoich ułomności i ograniczeń, dlatego przepraszam za każdą chwilę w której te moje słabości mną zawładnęły, w której po prostu zamknąłem się na Boga i zabrakło mi miłości. Przepraszam.
Ktoś kiedyś powiedział, że kiedy dzielisz się chlebem – ubywa go, kiedy dzielisz się dachem – pozostaje go tyle samo, a kiedy dzielisz się miłością jest jej coraz więcej. Moje serce w Gułtowach zostanie, a Gułtowy w moim sercu. I to sprawia, że z większym sercem mogę iść dalej. Ufam, że dzięki byciu częścią Waszej wspólnoty jeszcze bardziej będę potrafił świadczyć o Bogu, który jest Miłością wszędzie tam, gdzie Pan mnie pośle – na początek w parafii pw. św. Marcina w Wilkowicach. Dziękuję Wam za wszystko!!!
Będę o Was pamiętał w modlitwie i proszę, módlcie się za mnie i za wszystkich kapłanów.


Z wyrazami wdzięczności i szacunku
ks. Marcin

Zdjęcia: M. Kowalski.

Komentarze są wyłączone.